تازه های اخبار تازه های اخبار

با حضور آقای احمد ابوالقاسمی، استاد بین المللی قرآن و نفر اول مسابقات بین المللی قرآن مالزی

مراسم انس با قرآن در سالن اجتماعات مدیریت شعب استان برگزار شد

آغاز این مراسم با قرایت آیاتی چند از کلام الله مجید به وسیله آقای مهدی صادقی از کارکنان بانک مسکن مزین شد. پس از آن آقای سید فرشید موسوی، مدیر شعب استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از استاد ابوالقاسمی به جهت حضور در جمع کارکنان بانک مسکن استان، به سابقه دوازده ساله برگزاری مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه در میان کارکنان بانک مسکن اشاره کرده و به تشرح جزییات این مسابقات پرداختند.

در ادامه استاد ابوالقاسمی به ایراد سخنرانی برای همکاران پرداخته و به تشریح برکات انس با قرآن و تلاوت این کتاب آسمانی پرداختند. ایشان ضمن اشاره به تصویر نادرستی که رسانه­های غربی از قرآن و احکام اسلامی به نمایش گذاشته­اند، یکی از عوامل اصلی غربت قرآن و اسلام را عدم انس و توجه کافی مسلمانان با قرآن یاد کردند.

ایشان همچنین ضمن بیان خاطراتی چند از حضور خود در کشورهای مختلف، به این نکته اشاره کردند که علارغم تبلیغات وسیع غرب علیه قرآن و یاد کردن از آن به عنوان کتاب سحر و جادو، هرگاه فرد غیر مسلمانی تلاوت آیات قرآن را شنیده، تحت تاثیر قرارگرفته و آن را به عنوان معجزه پذیرفته است.

استاد ابوالقاسمی با اشاره به اعجاز علمی قرآن و احکام اسلام، به بیان برخی از موارد اعجاز پرداختند. ایشان با اشاره به تحقیقات علم پزشکی در مورد کلمه "الله" بیان نمودند در این تحقیقات اثبات شده است که در زمان بیان کلمه "الله" ضربان قلب پایین آمده و انسان از آرامش خاصی بخوردار می­شود و این امر کشف دلیل علمی آیه " الَّذِینَ آمَنُواْ وَتَطْمَیِنُّ قُلُوبُهُم بِذِکْرِ اللّهِ اَلاَ بِذِکْرِ اللّهِ تَطْمَیِنُّ الْقُلُوبُ " می­باشد که 1400 سال قبل در قرآن بیان شده است.
در نهایت نیز استاد ابولقاسمی با تلاوتی آیاتی از سوره انعام برنامه انس با قرآن را به پایان رساندند.

آخرین بروزرسانی 1394/4/24